10. Jarné stretnutie MINI Klubu

Fakticky jarné, skôr to pripomínalo vianočné stretnutie MINI Klubu. Tento rok sa opäť jarné stretnutie konalo v Rajeckej lesnej- v mieste, kde vás sama príroda zaočkuje svojím pokojom tak, že zabudnete na každodenný stres a jednoducho si užívate tie dlhé večery s ľuďmi, ktorých ste tak dlho nevideli.

Aj napriek na prvý pohľad veľkým rozmerom chaty, izby a spoločenské miestnosti boli naplnené skôr, než si to ktokoľvek z nás uvedomil. Prvý zraz v roku má vždy svoje čaro. Nielenže je to otvorenie sezóny, ale po dlhých a náročných zimných prácach konečne umytí od oleja vyleziete z chladných priestorov svojich garáží a pri teple čaja alebo niečoho tvrdšieho si pokecáte so starými kamošmi a vymeníte si svoje názory a skúsenosti.
Príchod na chatu bol v piatok v poobedných hodinách. Na tento deň nebol naplánovaný žiadny program- jednoducho voľná zábava v bare. A že zábava to aj bola. Svedčí o tom skorý ranný odchod posledných tanečníkov z parketu.
V sobotu bol program na výbere každého. Na výber bola prehliadka skanzenu v Čičmanoch spojená s lyžovačkou alebo kúpanie sa v Rajeckých Tepliciach v luxusných termálnych kúpeľoch ladených do štýlu rímskych spa. Ako sme sa tam všetci ľudovo povedané „vyčvachtali“, pobrali sme sa na spoločný obed na kolibu Mlynárka. Večer nás zase čakal bar a pohodové oddýchnutie si po „náročnom“ dni.
Potom prišla nedeľa. Čas odchodu. Nebolo jednoduché opustiť tento pokoj a naštartovať miníka s tým, že znova nabiehame do bežného života plného stresu a povinností.
No na záver nedá mi nezhodnotiť, že aj napriek snehu a chladnému počasiu, jarný zraz sa vydaril a už teraz sa nevieme dočkať na ďalšie stretnutie a spoločne strávené chvíle. Ďalej už rozprávať nebudem, nech fotky dotvoria váš obraz o stretnutí v Rajeckej lesnej.