21. Slovenský zraz MINI 2013 – Fotoreport

Ako je to už každý rok zvykom, vždy prvý júnový víkend Slovenský klub MINI organizuje zraz ako oficiálne otvorenie sezóny. Tento rok sa zraz konal v Banskej štiavnici a termín konania bol určený na 1. júna, pričom bolo možné ubytovať sa na celý víkend neďaleko Banskej štiavnice v okolí Počúvalského jazera. Niektorí účastníci zrazu prišli už vo štvrtok, niektorí v piatok a boli aj takí, ktorí prišli až v sobotu.
V sobotu ráno bol hromadný odchod nielen z chaty, ale aj z Bralislavy. Keď sa na námestí v Banskej Štiavnici konečne všetci zišli, bolo nutné zaregistrovať posledné autá, aby sa zraz  mohol oficiálne začať. Ako prvý mal príhovor predseda Slovenského klubu MINI, Richard Bollo. Po ňom mali príhovor ešte (doplniť). Po oficiálnej časti, bolo na rade spoločné fotenie a natáčanie videa s MINI v štýle Harlem Shake. Hlavný bod sobotňajšieho programu bola relly, ktorá sa po 18-tich rokoch dočkala obnovy. Hlavná zmena spočívala v iných kritériách víťazstva. Víťazom sa nestal ten, kto prišiel prvý do cieľa, ale ten, kto najazdil čo najmenej kilometrov.
Pred prekročením štartovnej brány každý vodič dostal itinerár, kde bolo napísané jeho štartovné číslo, počiatočný počet kilometrov a pokyny a úlohy, ktoré musel súťažiaci splniť. Poradie úloh bolo individuálne, každý súťažiaci si mohol vybrať, kam pôjde najskôr, cieľom bolo mať najazdených čo najmenej kilometrov. Niektorí sa chceli iba zúčastniť a spoznať okolie, iní to zasa zobrali vážne a hľadali čo najkratšie skratky, čo sa im nie vždy vyplatilo, takže sa ocitli napríklad na turistických chodníkoch. V konečnom dôsledku to však všetci zvládli, nikto sa nestratil a aj autá to prežili. Večer nasledovalo vyhodnotenie a bohatá tombola. Výhru nedostali iba prví traja umiestnení, ale aj výhercovia rôznych kategórií ako bolo napríklad: najväčší smoliar alebo najmenší účastník zrazu. Prví traja víťazi dostali historické časti Mini upravené na umelecké diela. Po gratulácii víťazom a spoločnej fotke nasledovala tombola. Cien bolo veľa a boli lákavé, treba spomenúť hlavnú cenu- kompresor. Najväčšiu radosť mali asi maďarskí súťažiaci, ktorí vyhrali skoro každú fľašu alkoholu. No radosť mal určite každý aj keď nič nevyhral, no aspoň sa zúčastnil a spoznal nových ľudí, s ktorými určite nie je žiadna nuda.
Myslím si, že bey problémov môžem vyhlásiť, že 21. Slovenský zraz MINI bol viac než úspešný a už teraz sa tešíme na ďalší ročník.